top of page

ZALETY TECHNOLOGII

Wszystkie sprzedawane przez nas domy zaprojektowane są w technologii SIP.

Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż domy szkieletowe, bo płyty powstają nie na budowie, ale w halii produkcyjnej.

Dzięki temu dostarczany przez nas materiał jest starannie wykonany. Dodatkowo rdzeń wykonany jest ze styropianu, a nie z wełny, jak to zazwyczaj ma miejsce w budynkach szkieletowych. Niestety wełna niedokładnie przymocowana opada i powoduje mostki termiczne.

W płytach SIP dzięki zastosowaniu styropianu, który jest docinany idealnie na wymiar, problem ten nie występuje.

Nie masz czasu, żeby budować samemu? To nie problem! Skorzystaj z naszych wykwalifikowanych brygad i ciesz się domem, który postawimy w 7 dni. 

 

 

SZYBKOŚĆ

Technologia SIP skraca proces budowy domu do niezbędnego minimum. Czas złożenia domu o powierzchni 100 m2 trwa tylko 7 dni łącznie z dachem! Najbardziej czasochłonne jest zdobycie pozwolenia na budowę. Krótszy czas wykonania minimalizuje koszty robocizny. 

WAGA

Dzięki bardzo lekkiej konstrukcji, wystarczy płyta fundamentowa zamiast tradycyjnego fundamentu.

Jest to duża oszczędność.

Ciężar właściwy płyty wynosi 9,5 – 10 kg/m2.

WIĘCEJ MIEJSCA 

Dzięki cienkim, ale ciepłym ścianom systemowym, powierzchnia domu zwiększa się o około 6%. 

Dodatkowo materiał przyjeżdża na budowę dokładnie wyliczony, więc nie ma odpadów. Budowa jest dużo czystsza i nie ma na niej tyle śmieci, co zwiększa estetykę placu budowy.

OSZCZĘDNOŚĆ I CIEPŁO

Budując dom ponosimy naprawdę spore koszty. Niestety jeszcze więcej kosztuje nas późniejsze utrzymanie domu takie jak woda, prąd i przede wszystkim ogrzewanie. Kupowanie materiałów gorszej jakości to tylko pozorna oszczędność. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze materiałów konstrukcyjnych, ocieplenia czy okien. Im lepsze materiały, czyli o niższym współczynniku przewodzenia ciepła, tym taniej w przyszłości wyniesie nas utrzymanie domu. 

Współczynnik przewodzenia ciepła ƛ dla samej płyty magnezowej wynosi 0,165 W/(m x K). Dla porównania płyta kartonowo-gipsowa ma wpółczynnik na poziomie 0,29, a płyta OSB 0,10.

Niskie koszty utrzymania domu w technologii SIP stanowią dodatkową zaletę, gdyż taki dom łatwiej będzie Ci sprzedać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

WYTRZYMAŁOŚĆ

SIP jest bardzo wytrzymały, elastyczny i odporny na odkształcenia. Ma dużą odporność na ściskanie, bo płyta magnezowa jest zbrojona włóknami kompozytowymi. Dzięki temu ta technologia jest powszechnie stosowana w miejscach narażonych na huragany

 

Sunny Backyard

WODOODPORNE, OGNIOODPORNE I DŹWIĘKOCHŁONNE

  • Dzięki zastosowania w panelach SIP okładziny z płyty magnezowej ściany są odporne na wilgoć - nie tracą swoich parametrów użytkowych nawet po długotrwałym zamoczeniu i nie pęcznieją. Płytę MgO można nawet zostawić na zewnątrz jako elewację budynku. W budynku Taipei 101 w Tajwanie płyty te zostały użyte jako elewacja wewnętrzna i zewnętrzna. A jest to budynek zaliczany do grona „Siedmiu cudów inżynierii”!

  • Płyty oznakowane jako ognioodporne są niepalne i posiadają klasę reakcji na ogień A1. Są w pełni bezpieczne. Po zniszczeniu World Trade Center, zaczęto poszukiwania materiału który byłby w stanie zabezpieczyć konstrukcje budynków przed ogniem, a także wodą, oraz innymi czynnikami działającymi destrukcyjnie na elementy nośne budynków. W wyniku przeprowadzonych badań płyta MgO okazała się zdecydowanie najlepszym materiałem poszyciowo-okładzinowym.

  • Izolacja akustyczna płyty MgO o grubości 10 – 12 mm wynosi około 40dB. Znowu porównując: płyta gipsowa 30 dB, a płyta OSB: 18 dB.

ZDROWIE

Wysoka zasadowość płyt MgO w 100% ogranicza rozwój roztoczy i grzybów. Zabezpiecza też dom przed wilgocią i pleśnią, a w środku panuje zdrowy i przyjemny klimat. 

NIE STRASZNA ŻADNA PORA ROKU

W tej technologii śmiało można budować nawet zimą.

EKOLOGIA

Płyta magnezowa składa się z surowców naturalnych, takich jak tlenek magnezu, siarczek magnezu, chlorek magnezu, perlit, czyli szkło wulkaniczne i włókna drzewne. Podczas produkcji zużywa się niewiele energii. Odpady nie zanieczyszczają środowiska.​

Kupno domu
  • Facebook
bottom of page